Mağaza

LOGIC SEPT

52.00 

LogicSept, hijyenik el ve deri dezenfeksiyonu için alkollü bir deri antiseptiği maddesidir.

Kategoriler:

İçerik: 0,25 g Benzalkonyum klorür

25,00 g 1-Propanol / 100 g

Diğer bileşenler: arıtılmış su

LogicSept, hijyenik el ve deri dezenfeksiyonu için alkollü bir deri antiseptiği maddesidir. Bu madde, enjeksiyon, ponksiyon, kan örneği kanülasyonu, kateterizasyon, dikişlerin tıbbi bakımı ve Cerrahi dezenfeksiyon ve diğer benzeri uygulamalar gibi cerrahi işlemlerin dezenfeksiyonunda kullanılır. Normal hayatta günluk kullanilir. 1-propanol ve benzalkonium klorid içinde bulunan maddeler bakterilere, mantarlara, mayalara ve birçok virüse karşı etkilidir.

LogicSept kullanmadan once neyi unutmaman gerekiyor?

Benzalkonium klorid lokal uygulandığında iyi sindirir. Benzalkonium klorid kullanımı antibiyotik etkisini engellemez ve de kullanılabilir.

Benzalkonium klorid tesiri

Benzalkonium klorid aseptic ilaçlara aittir ve sabunla benzerliği vardır. Artı elektrikli yükle katyonik bağlantısı olan büyük molekül aktif madde. Bileşimden dolayı Mantık Kimyanın Benzalkonium kloridi hem su hem de yağ çözücü maddedir. Bu yüzden bakterilerin hücre duvarlarına uygundur. Aktif madde hücre zarlarını geçirgen yapar ve hastalık mikroplarının içerisine girer. Bu, hastalık mikroplarının büyümesini frenler ve onları daha sonra öldürür. Benzalkonium klorid, gram pozitif ve gram negative bakterilerin tespiti, mantarlar, mayalar ve diğer virüsler için geniş bir çalışma spektrumudur.

Uygulama

Derinin kapalı dezenfekte kullanımı için ürünü tamamen kaplayacak şekilde deriye uygulayınız. Fonksiyonlar ve enjeksiyonlar geç tepki göstermeden önce en az 20 saniye. Boş organlar, cerrahi müdahaleler ve eklem fonksiyonlarından önce etki süresi en az 60 saniye. Değişim süresi ve bakterilerin diğer duyarlılığında optimum etki için etki süresi esas alınır. Deride etkisi en az 3 ile 4 saat arasında kalır.